Naršyklė nepalaiko JavaScript!

Renginiai

Mažeikių „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje vykę renginiai

       Bendruomeniškumas ir supratingumas gali labai daug. Todėl visada vieningi, bičiuliškai nusiteikę jievariškiai Autizmo supratimo dieną sutiko mėlynai apsirengę ir prisispalvinę galybes balionų. Taip jie visiems pranešė, kad „Jievaro" pagrindinėje mokykloje kiekvienas moksleivis turi draugų, būna pakviestas į visas šventes, noriai mokosi, išdrįsta kalbėti ar parodyti, kaip gyvena ir jaučiasi.

soc1

 

       Aktyvios, skirtingų profesijų mažeikiškės, susibūrusios į Mažeikių moterų LIONS klubą, prieš didžiąsias pavasario šventes į „Jievaro" pagrindinę mokyklą atsiuntė staigmeną. Šį kartą draugiškos mokyklos socialinės partnerės, darančios gerus darbus ir jų neskaičiuojančios, pakvietė moksleivius po pamokų pasivaišinti tortu.

soc1

 

       Starkas, gužas, gužutis, garnys, busilas, bacionas, didutis – taip įvairiai skirtingose Lietuvos vietose vadinamas baltasis gandras. Šis nepaprastas paukštis nuo neatmenamų laikų visada kurdavosi žmogaus kaimynystėje. O šie niekada jo neužmiršdavo – ne tik lizdus jam kėlė, bet ir dainose, pasakose gražiu žodžiu minėdavo. Geru žodžiu bei išradingais darbeliais Gandrines paminėjo ir jievariškiai. Be to, mokinukai sužinojo, kad gandras vienintelis iš visų paukščių turi dvi savo šventes: parskridimo iš tolimos kelionės šventę Gandrines, švenčiamas kovo 25-ąją, ir išlydėtuves per šv. Baltramiejų, rugpjūčio 24-ąją.

soc1

 

       Laukdami didžiosios pavasario šventės, daugelis tęsia protėvių tradicijas, ieško jų prasmės ir pritaiko šiandieniniam gyvenimui. Šviesią ir viltingą artėjančių šv. Velykų nuotaiką jievariškiai kūrė bendrystėje. Nesvarbu, kiek kuriam yra metų, visiems jiems ikivelykinė savaitė buvo proga pagalvoti ir parodyti, kaip išradingai iš beverčių antrinių medžiagų sukurtais akcentais papuošti savo mokyklos aplinką, kaip ir kokiomis spalvomis ar simboliais dekoruoti margučius, kaip juos ridenti, kaip vazonėliuose užauginti pirmuosius želmenis.

soc1

 

       Ar žinote, kodėl jievariškiai vieną kovo penktadienį mūvėjo skirtingas kojines ir lyg saulutės plačiai šypsojosi? Jie taip visiems aplinkui pranešė, kad pažįsta ir myli žmogų, turintį Dauno sindromą. Kovo 21-osios, Pasaulinės Dauno sindromo dienos šventės išvakarėse „Jievaro" pagrindinės mokyklos lavinimo klasių mokiniai su malonumu skleidė šią žinią ir dalyvavo socialinėje akcijoje „Sveika, Saulyte", puošė savo klases bei kitas mokyklos erdves pieštomis ar aplikuotomis spalvotomis kojinytėmis ir ryškiomis saulytėmis, žiūrėjo bei aptarė informacinį filmuką „Nenurašyk, o palaikyk", smagiai šėlo skirtingų kojinaičių šokio sūkuryje.

soc1