Naršyklė nepalaiko JavaScript!

Renginiai

Mažeikių „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje vykę renginiai

   Skaitymas ugdo vaizduotę, lavina kalbą, yra puikus būdas pasiilsėti arba rasti atsakymus į daugybę rūpimų klausimų. Apie tai ir apie knygas, sutalpintas mokyklos bibliotekos lentynose, popietėje „Pasitikime vasarą su knyga" darydami knygų skirtukus pasišnekėjo bei daugiausiai per mokslo metus skaičiusią 8 lavinimo klasę pasveikino „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviai.

 

soc1

   Jau trečią kartą per šią gegužę būrys „Jievaro" pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleivių paliko miesto šurmulį ir geltonuoju autobusiuku išvyko tęsti savo pėsčiųjų žygio aplink gražiomis legendomis apipintą Platelių ežerą. Šįkart jievariškiai, žingsniuodami užsibrėžtą atstumą, toliau stebėjo per retai tokią karštą šiuo metų laiku savaitę pasikeitusią ežero pakrantės aplinką ir gamtoje iš gamtos mokėsi bendravimo, bendradarbiavimo bei kūrybiškumo. O žygį moksleiviai baigė maudynėmis Beržoro ežere.

 

soc1

   Gegužės 21-ąją Akmenės rajono Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje vyko respublikinis mokinių, turinčių specialiųjų poreikių, meninio skaitymo konkursas „Reikia mylėti žodžius". Jį organizavusios Akmenės rajono Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla ir Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba kvietė mokinius lavinti taisyklingos tarties, kirčiavimo, raiškumo, intonacijos įgūdžius ir įsiminimą, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis. O šioje raiškiojo žodžio šventėje tarp dalyvių iš Raseinių, Naujosios Akmenės, Akmenės, Ventos, Kruopių, Meškuičių, Dabikinės su Ilonos Urbonavičiūtės-Bumbliauskienės eilėraščiu „Trys paprasčiausi žodžiai" šauniai pasirodė Mažeikių „Jievaro" pagrindinės mokyklos 8 lavinimo klasės moksleiviai Gabrielė N., Deimantė S. ir Gražvydas S.

 

soc1

   Pamatyti, kokį kelią nukeliauja grūdas, kol tampa vienu seniausių valgių, prisiliesti prie duonkepystės tradicijų, išgirsti pasakojimų, kokią vietą žmogaus gyvenime, tautosakoje ir tikėjime užima duona, „Jievaro" pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai vyko į Urvikius. Teatralizuotos mokomosios programos „Duonos kelias" metu jievariškiai ne tik stebėjo, klausėsi vedančiųjų, domėjosi senaisiais padargais ir rakandais, dainavo, šoko, žaidė, skanavo žemaitiškų patiekalų, bet ir patys iš rūpestingai išminkytos, šiltai kildintos minklės darė duonos kepalėlius, juos kepė karštoje duonkepėje. O jau visai grįždami į mokyklą visi suprato, kad iš šios edukacijos jie parsiveža ir kvapnios, gardžios duonelės, ir neįkainojamą patirtį apie ją.

 

soc1

   Kai gegužės dienos pražysta pienėmis, „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviams patinka susirinkti savo lauko erdvėje ir šiuo pavasariniu gražumu, kuris netrunka labai ilgai, pasidalinti su bendramoksliais. Popietėje „Pienių žydėjimas" geltonos spalvos aksesuarais pasipuošę jievariškiai šią paprastą ir mažą laukų gėlę pažino per patirtis: stebėjo jos žiedus saulei šviečiant ir su malonumu pūtė jau subrandintas jos sėklas-pūkelius, lygino, kurios pienės kotelis vandenyje susiraitė daugiau, pynė vainikus, dėliojo paveikslus, bandė piešti pienių žiedais, žaidė žaidimus bei padeklamavo eilėraštukų.

 

soc1