Naršyklė nepalaiko JavaScript!

Renginiai

Mažeikių „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje vykę renginiai

      Ir sausiui vos persiritus į antrąją pusę „Jievaro" pagrindinės mokyklos mokiniai džiaugiasi bet kokia diena – nesvarbu, ar ji su sniego pusnimis, ar su balomis. Juk už lango vis tiek viduržiemis. O jis vaikams, aišku, turi būti su sniego seniais besmegeniais, kuriuos šįkart teko lipdyti, ridenti klasėse. Jas pavertę kūrybinėmis dirbtuvėmis, pasitelkę savo fantaziją, sugebėjimus, įvairiausias medžiagas ir meninės raiškos technikas, jievariškiai mokykloje kaipmat sukūrė žiemiškiausią besmegenių paradą.

soc1

      Mažeikių kraštas gal ir nėra itin turtingas žymiais žmonėmis, bet vardus tų, kurie verti  didžiausios visuomenės pagarbos ir pasididžiavimo, mažeikiškiai žino.

      Vieno jų­ - save išdalijusio Mažeikių, Leckavos, Viekšnių, Laižuvos parapijų mokiniams, ugdžiusio tautinę savimonę ir puoselėjusio gimtąją kalbą bajoro, daraktoriaus Kazimiero Jagmino amžinojo poilsio vietą Knabikų kaimo kapinaitėse saulėtą viduržiemio dieną aplankė, ypatingą jo gyvenimo kelią, mokymo ir mokymosi patirtis spaudos draudimo metais aptarė „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviai.

soc1

      Kai mokykla pakvipo arbatomis ir skanumynais prie jos, jievariškiai susimąstė, kad Kalėdų laukimas yra ir apie dalinimąsi tuo, ką turi. Jaukioje bei prasmingoje popietėje susipažinę su arbatos istorija, jos rūšimis ir gėrimo tradicijomis, mokiniai arbatas noriai virė, skanavo ir džiugino jomis vieni kitus.

soc1

      Visi geros valios žmonės kasmet sausio 13-ąją prisimena Lietuvai svarbius įvykius, kurie vedė į šalies išsivadavimą, ir jungiasi prie pilietinių pagarbos Laisvės gynėjams iniciatyvų.

      Atminimo, vienybės ir pergalės liepsnelėmis languose, pokalbiais, anuomet nufilmuotų vaizdų ir liudijimų peržiūra, žvakučių uždegimu ir tautinės giesmės giedojimu prie Kankinių kryžiaus Nepriklausomybės aikštėje, Laisvės gynėjų dienai skirtu bėgimu arba ėjimu apie senamiesčio parką jievariškiai taip pat pagerbė prieš trisdešimt vienerius metus apgintą Nepriklausomybę, prisiminė tautiečius, parodžiusius tomis pavojaus dienomis tikrąjį tautos ryžtą ir pasiaukojimą.

soc1

      Nieko nėra gražiau už spindinčias vaikų akis ir linksmą juoką. Jų gruodžio viduryje „Jievaro" pagrindinėje mokykloje buvo apstu, nes apsilankė profesionalus klounas Vytukas ir smagaus edukacinio-kultūrinio renginio metu supažindino mokinius su keliomis cirko meno rūšimis. O jievariškių šypsenos tapo dar platesnės, kai pamatė į svečius su dovanų maišu netikėtai užsukusį, kartu su visais dainavusį ir šokusį Kalėdų Senį.

soc1