Naršyklė nepalaiko JavaScript!

Renginiai

Mažeikių „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje vykę renginiai

      Laisvės trisdešimtmetį šiemet švenčianti Lietuva apginta Nepriklausomybe, atsižvelgiant į COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemiją ir į paskelbtą karantiną, džiaugiasi namuose, mokyklose arba virtualiai. Sausio 13-ąją vienybės ir vilties liepsnelėmis languose, pokalbiais, anuomet nufilmuotų vaizdų ir liudijimų peržiūra, piešiniais ir darbeliais jievariškiai pagerbė vieną dramatiškiausių, jautriausių ir Lietuvos valstybės atkūrimui svarbiausių įvykių, prisiminė tautiečius, parodžiusius tomis pavojaus dienomis tikrąjį tautos ryžtą, pasiaukojimą ir drąsą.

 DSC0842

 

      Laukti didžiausių žiemos švenčių ir stiprinti tikėjimą šv. Kalėdų stebuklu „Jievaro“ pagrindinės mokyklos II socialinių įgūdžių ugdymo klasės ir 6 lavinimo klasės moksleiviai pradėjo pažintimi su šių krikščioniškų šventadienių tradicijomis. Mokyklos tikybos mokytojas, kunigas Antanas Šimkus jaunuoliams šiltai ir įdomiai papasakojo apie advento bei advento vainiko, Kūčių bei Kūčių vakarienės, Šv. Kalėdų ir Trijų karalių reikšmę bei apeigas.

 DSC0842

 

      Sparčiais žingsniais pralėkusį rudenį keičia džiugaus šurmulio, pasiruošimo artėjančioms žiemos šventėms metas. Vienas geriausių būdų „Jievaro“ pagrindinės mokyklos bendruomenei pradėti mėgautis Kalėdų laukimu- užsiimti nepakartojamais ir savaip ypatingais rankdarbiais. Vėsiomis, darganotomis rudens dienomis jievariškiai, dalyvaudami projekte „Stebuklas iš rankų į rankas“, siuvo lininius kalėdinius dovanų maišelius, surengė jų parodą ir pardavimą tiems, kas vertina vaikų su negalia rankų darbo gaminius.

 

 

 DSC0842

 

      Kuomet šaltukas pradeda kandžioti smalsias nosis, o miestas ima blizgėti tūkstančiais lempučių, „Jievaro“ pagrindinės mokyklos mokinukai irgi nori pajusti Kalėdų nuotaiką- patys gamina žaisliukus ir dekoracijas. Šis kasmet pasikartojantis pasiruošimas šventėms visiems padeda suprasti, kaip jie per metus patobulėjo, paaugo. Kūrybinėse pamokose išmokę naujų meninių gudrybių ir smagiai leidę laiką jievariškiai, šiuo karantino laikotarpiu negalėdami svečiuotis vieni pas kitus, kalėdines puošmenas pristatė ir bendramokslius pradžiugino virtualaus renginio metu „Kalėdų žaisliukas ir dekoracija draugui“.

 

 

 DSC0842

 

      Keletą dienų iki lapkričio 16- osios, tarptautinės Tolerancijos dienos, „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje visos kalbos sukosi apie tai, kaip gražiau nupiešti, nuspalvinti ir įdomiau pagaminti savo klasės dėlionę. Bendruomeniškai kurdami šių metų tolerancijos simbolį ir vaikai, ir suaugę dar kartą pasikalbėjo apie pakantumą, kantrybę, gebėjimą suprasti visus žmones, nepaisant jų amžiaus, lyties, socialinės padėties, išsilavinimo, pažiūrų, pomėgių ar ligų. O už geranorišką pagalbą įgyvendinant šį projektą jievariškiai dėkingi vyresniųjų klasių berniukams.

 

 

 DSC0842