Naršyklė nepalaiko JavaScript!

Renginiai

Mažeikių „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje vykę renginiai

     Tikriems draugams kiekviena diena yra kaip Draugo diena, kuri kasmet yra minima lapkričio 29-ąją. Ji – ir puiki proga „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviams darkart pasišnekėti apie tai, kas yra draugystė, ką reiškia būti geru draugu, kaip susirasti bei turėti, kokiais žodžiais nudžiuginti ar paguosti jį, ir tiesiog susitikti su bičiuliais. Šįkart jievariškiai gražiomis draugavimo istorijomis pasidalino su Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos nariais, apdalijo juos pačių kurtomis draugystės apyrankėmis ir oficialiais draugystės pripažinimo pažymėjimais.

 

soc1

     „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviai, kuriems labai smalsu viską aplinkui stebėti, tyrinėti, pažinti, lapkričio pabaigoje prisijungė prie globalios padėties nustatymo sistema (GPS) ir telefonų programėle paremto lobių paieškos žaidimo Geocaching, padedančio susipažinti su savo gyvenamąja aplinka. O priešpaskutinę lapkričio dieną jievariškiai lobių ieškotojai, pasikliaudami savo žiniomis, pasitelkę komandinį darbą, domėdamiesi tam tikromis senamiesčio vietomis, jau net ir aptiko keletą slaptų laimikių.

 

soc1

     „Jievaro" pagrindinės mokyklos bendruomenė ir restorano „Mario" darbuotojai, socialiniais partneriais tapę dar pavasarį, lapkričiui persiritus į antrąją pusę vėl susibėgo draugėn. Ir abu susitikimai parodė, kad toks bendradarbiavimas tikrai praturtina visus. Smagiai ir darbingai nusiteikę jievariškiai pirmiausiai restorano lauko erdvėse sugrėbė, sušlavė rudens pakąstus lapus, o jau paskui iš patyrusių restorano šefų ėmėsi mokytis kepti mėsainius, pasikartodami bendrąsias stalo etikos taisykles stengėsi estetiškai juos patiekti ir kultūringai jais mėgautis. Ši moksleivių pamoka kitaip darkart paliudijo, kaip jaunuoliams yra svarbu šalia turėti žmonių, iš kurių galima pasisemti vertingų praktinių patirčių.

 

soc1

     „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviai labai džiaugiasi užsimezgusia draugyste su Urvikių kaimo bendruomene ir kultūros centro darbuotojais. Puoselėdami ją, jaunesniųjų klasių jievariškiai, su savimi pasiėmę kūrybiškų namiškių ir pedagogų sukurtas kalėdines puošmenas, iškritus pirmajam sniegui vyko į susitikimą su socialiniais partneriais, kurie svečius šiltai priėmė jau šventiškai išpuoštose erdvėse ir žaismingai pakvietė pažinti muzikos instrumentus.

 

soc1

     Šį lapkritį Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau dvidešimtą kartą. O 2023 metų tolerancijos dienos simbolis yra savo šviesa tamsą ir šiluma šaltį nugalintis žibintas. Tad „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviai, nešdamiesi įvairiausiomis meninės raiškos priemonėmis išdailintus žibintus, rinkosi į renginių salę ir būryje dar kartą aptarė, kaip yra svarbu apie viską kalbėtis, matyti pagarbius žmonių tarpusavio santykius, kantriai bandyti suprasti kitą, puoselėti gėrį bei išlikti savimi.

 

soc1