Naršyklė nepalaiko JavaScript!

Renginiai

Mažeikių „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje vykę renginiai

     Kasmet balandžio 2-ąją, minint Hanso Christiano Anderseno gimtadienį, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į vaikų literatūrą, kurios istorijos dažniausiai baigiasi laimingai: nugali gėris, o blogis sulaukia užtarnauto atpildo. Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjo ir „Jievaro" pagrindinės mokyklos mokiniai, atsakingai, žaismingai, patraukliai pristatę bendramoksliams labiausiai patikusias knygas, nupiešę jų herojus, pridarę ir vieni kitiems padovanoję skirtukų.

 

soc1

     Pavasarėjant į Lietuvą sugrįžę paukščiai ypač traukia akį ir dažniau išvilioja į lauką juos stebėti arba tiesiog grožėtis gamta. Tad visai kovo pabaigoje „Jievaro" pagrindinės mokyklos moksleiviai vyko iš arčiau susipažinti su reto grožio, legendomis apipintomis Platelių ežero apylinkėmis. Gamtamokslinio projekto „Pažinkime Žemaitijos nacionalinį parką" dalyvius Šeirės pažintinis takas vedė per šiam kraštui būdingą reljefą palei Platelių ežerą su vaizdu į jo salas, per Šeirės mišką su jam įprastinėmis medžių, krūmų ir paukščių rūšimis, į Gaudupio pelkę, prie paslaptingo Piktežerio. Jievariškiai jų visų aplinką pažino ne tik regėdami, bet ir uosdami, klausydami, liesdami, judėdami bei mąstydami. Žemaitijos nacionaliniame parke viešėjusiems vyresniųjų klasių jievariškiams žiovauti iš nuobodulio tikrai neteko, nes jie patyrė daug naujų dalykų, o ypač pasisekė tiems, kurie pamatė ir net suskaičiavo rytmetinio šaltuko nepabūgusias gerves.

 

soc1

     Kovo 21-ąją, Pasaulinę Dauno sindromo dieną, jievariškiai plačiomis šypsenomis, nuotaikingais piešiniais ar nuotraukomis bei mūvėdami ryškias, bet skirtingas kojines visiems aplinkui skleidė žinią, kad pažįsta ir myli žmogų, kurio kitoniškumą nulemia viena vienintelė chromosoma. Džiaugsmo bei tikėjimo, kad vis daugiau žmonių mini šią tolerancijos kitoniškumui dieną, suteikė ir „Jievaro" pagrindinės mokyklos socialinių partnerių lopšelio-darželio „Linelis" ugdytiniai, pakvietę jievariškius pas save į svečius pažaisti, pašokti, padainuoti.

 

soc1

     Vieną kovo rytmetį „Jievaro" pagrindinės mokyklos vyresniųjų lavinimo klasių moksleiviai dalį pamokų leido Mažeikiuose duris atvėrusiame gramofonų muziejuje. Jievariškiai susipažino su unikalia, įdomia ir turtinga kolekcininko Gedmino Stasiūno per kelis dešimtmečius surinkta senų, vienas už kitą įdomesnių gramofonų ir patefonų ekspozicija bei suprato, kaip smarkiai iki šių dienų pasikeitė garso atkūrimo aparatai.

 

soc1

     Vieną kovo vidurio rytmetį jievariškiai lankėsi Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Čia juos pasitiko ugniagesiai gelbėtojai. O vienas iš jų, ugniagesys Donatas, mokinius nuotaikingai supažindino su kasdieniu darbu, technika ir įranga, parodė, kaip greitai susiruošti į gaisrą, papasakojo, koks turi būti ugniagesys gelbėtojas. Smalsiausieji moksleiviai ir patys išbandė savo miklumą, ropštėsi į gelbėtojų automobilius, apžiūrėjo juose esančią įrangą, į rankas ėmė specialius įrankius ir dalyvavo protmūšyje. Tad ši išvyka „Jievaro" pagrindinės mokyklos mokiniams buvo puiki proga pažinti ugniagesio gelbėtojo profesiją bei pasikartoti bendrąsias saugaus elgesio taisykles.

 

soc1