Naršyklė nepalaiko JavaScript!

      Kai sniego patalas užkloja laukus ir miškus, paukšteliams ir žvėreliams prasideda tikras išlikimo metas. Juk tada žvėreliai vargiai pasiekia užsnigtą žolę, vis sunkiau jiems sekasi laupyti medžių žievę ar graužti šakeles, o mažieji sparnuočiai tikrai lengviau peržiemoja, jei geri žmonės parūpina lesalo.

      Žinodami tai, Mažeikių „Jievaro“ pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiulių būrelio nariai bei jų draugai vasario pradžioje dalyvavo kasmetinėje gerumo akcijoje „Baltasis badas“ - su gėrybėmis nuvyko į Mažeikių girininkijos Falzbergo mišką. Čia jievariškius pasitiko girininkas Artūras Raudonis ir eigulys Laimonas Jašmontas. Miškininkai jauniesiems gamtos mylėtojams paaiškino, kuo galima šerti miško gyventojus, kas jiems kenkia, kad atvežtas gėrybes būtina palikti tik tam skirtose vietose: žvėrims- šėryklose, paukšteliams-lesyklėlėse arba pakabinti ant medžių šakų. Išvykos į mišką metu moksleiviai sužinojo, kokiomis iš jų atvežtų dovanų vaišinsis būtent stirnos, elniai ar šernai, pamatė sniege paliktus žvėrių pėdsakus ir net barsuko olą. O atsisveikindami miškininkai patikino, kad miškas yra žvėrelių ir paukštelių namai, priminė, kaip žmonės juose turėtų elgtis, bei palinkėjo mokinukams visada mylėti, gerbti ir tausoti gamtą.

     Iš Falzbergo miško jievariškiai grįžo pailsėję, raudonais skruostais, laimingi ir patenkinti, kad padėjo miško gyventojams lengviau ištverti sunkų metą, geriau pažinę gamtą, jos pokyčius, supratę akcijos „Baltasis badas“ prasmingumą.

soc1